Korrapärane hooldus on oluline sõiduki pikaealisuse ja ohutuse tagamiseks. Meie juures toimub hooldus vastavalt autotehase nõuetele. Jälgime eelnevat hooldusajalugu, läbisõitu ja kliendi erisoove.

Tule autohooldusesse

Auto hoolduse KKK

Sõidukid vajavad hooldust 10 000 – 15 000 km läbisõidu järel või kord aastas, kui läbisõit on väiksem. Sõiduki tootja on autole määranud kindlate intervallide järel ettenähtud hooldustööd. Uuemad autod annavad sellest omanikule märku ning kindlasti on kõik intervallid välja toodud kasutusjuhendis.

Hooldustööde nimekiri pole iga kord sama. Mõned tegevused tehakse iga kord, samas kui teatud komponendid vajavad vahetamist alles 100 000 km läbisõidu järel ja sellisel juhul on hooldus ka kallim. 

Lähtume mitmetest teguritest, sealhulgas sõiduki mudelist, läbisõidust, hooldusajaloost ning tootja soovitustest. Siiski on mõned sagedasemad tööd, mis on tavaliselt osa auto korrapärasest hooldusest:

 • Õlivahetus: üks olulisemaid ja sagedasemaid töid autohoolduse ajal on mootoriõli vahetamine. Õlivahetus tagab mootori korraliku määrimise ja toimimise ning pikendab mootori eluiga.
 • Õlifiltri vahetus: koos õlivahetusega tuleb tihti vahetada ka õlifilter, et tagada mootoriõli puhtus ja efektiivsus.
 • Õhufiltri vahetus: filtri regulaarne vahetamine kaitseb mootorit tolmu ja mustuse eest, samuti tagab mootorile piisava õhuvoolu ning vähendab kütusekulu ja saasteainete emissiooni.
 • Pidurivedeliku taseme kontroll: pidurivedeliku taseme kontrollimine ja vajadusel vahetamine on oluline, et tagada pidurisüsteemi korrektne toimimine ja ohutus.
 • Salongifiltri vahetus: puhas filter aitab säilitada salongi õhu puhtust ja kvaliteeti ning parandab sõidumugavust.
 • Kütusefiltri vahetus: kütusefilter kaitseb kütuse sissepritset, mootorit ja ka kütusepumpa erinevate mustuseosakeste eest, mis võivad kütusega mootorisse ja mujale sattuda.
 • Veermiku kontroll: see hõlmab vedrustuse, rehvide, amortide ja roolisüsteemi ülevaatamist, et tagada auto stabiilsus, juhitavus ja ohutus. Kui veermikus vahetatakse detaile, siis tasub eraldi teha ka sildade reguleerimine
 • Jahutusvedeliku taseme kontroll: korrektne tase tagab mootori optimaalse jahutamise ja kaitseb mootori osi korrosiooni eest. Taseme kontroll võimaldab avastada võimalikke lekkeid ja saame vajadusel vedelikku lisada.

Need on vaid mõned tööd auto korrapärase hooldusese töödenimekirjast. VAK Service kogenud autoteeninduse spetsialistid aitavad kindlaks teha, millised tööd on antud sõiduki ja läbisõidu puhul kõige olulisemad. Näiteks tehakse sageli ka valgustite kontroll, käigukastiõli vahetust, küünalde vahetust, aku kontrolli ja vajadusel vahetust. Paketi paneme kokku vastavalt teie soovidele, tootja soovitatud hooldusvälbale ja hooldusraamatule.

Õlivahetus on alati sõiduki hoolduse üks osa. Ainuke põhjus, miks mitte teha õlivahetust korralise hoolduse käigus on see, kui õli on nii värskelt vahetatud, et seda ei tasu uuesti teha. Õlivahetuse käigus eemaldame vana õli ja siis lisame uue, seega kui vanale õlile on hiljuti lisatud veidi uut õli peale, siis tasub õlivahetus siiski teha. 

Piduriklotside ja ketaste vahetus kuulub hoolduse sisse vaid siis, kui selle vajalikkus ilmneb pidurite kontrolli käigus või kui klient seda spetsiaalselt küsib. Pidurivedeliku taset kontrollitakse iga hoolduse käigus, kuid kui tase on korras, siis pidurivedeliku vahetust tehakse tavapäraselt iga kahe aasta järel.

Intervallhooldus on regulaarne hooldus, mis tuleb läbi viia kindlaksmääratud ajavahemike järel või läbisõidu põhjal vastavalt tootja soovitustele. 

Hooldusvälp on aeg või läbisõit, mille järel tuleb sõidukit hooldada.

Autohoolduse hinnad Tallinnas

Autohoolduse hinnad Tallinnas varieeruvad sõltuvalt sõiduki mudelist ja autotöökoja hinnastusest, aga eelkõige mõjutab hinda tööde nimekirja pikkus, vajalikud varuosad, õlid ja abimaterjalid. 

VAK Service pakub konkurentsivõimelisi hindu, mis võimaldavad sul saada parimat teenust oma eelarve piires. Võtke meiega ühendust, broneerige aeg või tulge teenindusse ja aitame otsustada, millist hooldust sõiduk vajab. 

hooldusajalugu
autohooldus
broneeri rehvivahetus onlines või helista
BRONEERI AEG VÕI UURI LISA!
  Üldtelefon:      +372 67 44 555
  Mobiiltelefon: +372 51 67 288
  E-post: info@vakservice.ee

  Helista meile!