Mootoriõli regulaarne vahetamine on oluline osa auto hooldusest, et tagada sõiduki sujuv ja pikaajaline toimimine. Mootoriõli määrib mootori liikuvaid osi, et need kuluks võimalikult aeglaselt, õli puhastab mootorit, tänu millele väldid ummistumist ja õli ka jahutab mootorit, sest hästi õlitatud mootori liikuvad ei kuumene nii kergesti.

VAK Service autoremonditöökoda pakub professionaalset ja kiiret õlivahetusteenust Tallinnas, kasutades kvaliteetseid õlisid ja filtreid. Meie kogenud spetsialistid tagavad sõiduki parima võimaliku hoolduse, pikendades mootori eluiga ja parandades sõiduki jõudlust.

Tule tee õlivahetus meil

Õlivahetuse KKK

Õlivahetuse sagedus sõltub: 

 • auto tootja soovitustest
 • sinu sõiduharjumustest
 • kliimast
 • sagedaste sõitude pikkusest

Üldiselt soovitatakse mootoriõli vahetada iga 10 000 kuni 15 000 kilomeetri järel, uuematel autodel ka 20 000 kuni 30 000 kilomeetri järel või kord aastas, olenevalt sellest, kumb tingimus täitub esimesena. Sageli tehakse autole kord aastas ka üldhooldus, õlivahetus on enamasti üheks hoolduse osaks.

Tasub tähele panna, et kui kasutad autot sageli ja intensiivsete sõitude jaoks (näiteks linnasõit on intensiivne) või raske koormaga, siis pigem vahetada õli sagedamini (10 000 kilomeetri järel peaks siiski olema piisav). Eesti kliima soosib samuti sagedasemat õlivahetust, sest temperatuurid erinevad aasta jooksul kardinaalselt ja talviste lühikeste sõitudega ei jõua mootoriõli piisavalt soojeneda.

Õlivahetust peaks tegema, kui:

 • Õli märgutuli armatuurlaual läheb põlema: enamikel autodel on õlivahetuse märgutuli, mis süttib, kui on aeg õli vahetada.
  • Märgutuli võib põlema minna, sest õlitase on liiga madal või tootja soovituslik õlivahetusvälp on läbitud. Uuemad autod ütlevad ekraanil ka põhjuse. Mõlemal juhul tuleb kiiremas korras õli vahetama minna.
 • Õli värvus ja konsistents: kui kontrollite õli taset ja märkate, et õli on tumenenud ja paksenenud, on see märk, et õli tuleb vahetada.
 • Mootori müra: kui märkate, et teie mootor töötab valjemini või ebatavaliselt, võib see olla tingitud vanast või saastunud õlist. Sellisel juhul tuleb kiiremas korras spetsialistide poole pöörduda, sest põhjus võib olla ka kriitilisem.

Suurenenud kütusekulu: Vananenud õli võib vähendada mootori efektiivsust, mis omakorda võib suurendada kütusekulu.

Mootoriõli ülesanne on määrida ja jahutada mootori liikuvad osad, vältides kulumist ja ülekuumenemist. Kui õli jääb vahetamata:

 • Mootori kulumine: vana õli ei määri enam piisavalt hästi ja see põhjustab mootori osade kiiremat kulumist.
 • Ülekuumenemine: vana õli ei jahuta mootorit tõhusalt, mis võib viia ülekuumenemiseni ja see omakorda tõsiste mootoririketeni.

Õlisse satub mustust: must õli ei suuda enam osakesi mootorist eemal hoida, mis võib põhjustada ummistusi ja korrosiooni.

Õlivahetust tehes on vaja veel mõnele asjale tähelepanu pöörata:

 • Õlifilter: õlifilter tuleks vahetada koos õliga, kuna see eemaldab mustuse ja osakesed õlist.
 • Õige õlitüüp: Kasutage alati tootja soovitatud õlitüüpi ja viskoossust, et tagada parim jõudlus ja kaitse. Vale õli võib viia väga kulukate mootoririketeni.
 • Tihendid ja rõngad: Kontrollige õlivahetuse käigus ka tihendite ja rõngaste seisukorda, et vältida lekkeid.

Express õlivahetus on kiirteenus, mis võimaldab teil saada õlivahetuse kiiresti ja tõhusalt, ilma eelneva aja broneerimiseta. See teenus sobib ideaalselt neile, kellel on kiire ja kes soovivad oma auto kiiresti taas töökorda saada. Express õlivahetuseks tule VAK Service autoremonditöökotta!

Õlivahetuse hinnakiri

VAK Service pakub konkurentsivõimelist hinnakirja, mis tagab, et saate kvaliteetse teenuse mõistliku hinnaga. Meie õlivahetuse teenuse hinnakiri on järgmine:
 • Õlivahetus ostes õli ja filtri meilt:
 • Õlivahetus oma õli ja filtriga:
 • Express õlivahetus:
Vaata ka remonttööde täielikku hinnakirja Meie eesmärk on pakkuda parimat võimalikku teenust taskukohase hinnaga, tagades teie auto ohutuse ja töökindluse. Külastage VAK Service autoremonditöökoda Tallinnas ja meie eksperdid hoolitsevad teie auto eest. Broneerige aeg juba täna ja veenduge, et teie sõiduk on parimas korras!
õlivahetus
BRONEERI AEG VÕI UURI LISA!
  Üldtelefon:      +372 67 44 555
  Mobiiltelefon: +372 51 67 288
  E-post: info@vakservice.ee

  Helista meile!