Korras rehvid on sõiduohutuse tagamisel väga olulised. Rehvid kuluvad aja jooksul paratamatult ja teatud kuluastmega rehvid tuleb lihtsalt ära vahetada. Ehk kui mustri sügavus on jäänud vähem kui 3 mm (võimalusel vähemasti 4-5 mm) või rehvid on kulunud ebaühtlaselt, siis tule rehvivahetusse. Kui aga on juhtunud õnnetus korralike rehvidega, siis VAK Service pakub usaldusväärset rehviparanduse abi Tallinnas. Aitame aru saada, kas rehvi tasub remontida ja millist tööd rehv vajab.

Miks teha reviparandus meil?

Iga vigastus vajab individuaalset lähenemist. Erinevad parandusmeetodid sobivad erinevate vigastuste jaoks. 

Rehvi remont seenega:

Rehvi remonti tehakse seenega tavaliselt juhul, kui rehv on saanud väikese, kuni 6 mm läbimõõduga kruvi- või naelavigastuse rehvi turvisemustri piirkonnas (roheline ala pildil). Spetsiaalne seene-tüüpi plomm sisestatakse rehvi vigastuskoha juurde, kus see täidab kahjustuse ja loob tiheda pitseri, hoides ära õhu lekke.

Rehvi remont nööriga:

Seda meetodit kasutatakse suuremate, kuni 10 mm läbimõõduga kruvi- või naelavigastuste korral rehvi turvisemustri piirkonnas. Spetsiaalne rehviremontimise nöör sisestatakse rehvi vigastuskohale, kus see täidab kahjustuse ja moodustab tiheda pitseri, mis takistab õhu leket.

Rehvi paikamine/lappimine:

Rehvi paikamine või lappimine sobib väikeste, kuni 6 mm läbimõõduga terava eseme või klaasikildude põhjustatud vigastuste jaoks rehvi turvisemustri piirkonnas (roheline ala pildil). Kahjustuse ala puhastatakse, seejärel liimitakse spetsiaalne lapikummikleebis rehvi sisemusse, täites ja pitseerides vigastuse.

Küljeaugu vulkaniseerimine:

Kui rehv on saanud küljeaugu, lõike või muu ulatusliku vigastuse, siis tuleb see vulkaniseerida. Rehvi kahjustatud piirkond lõigatakse välja ja asendatakse uue tüki või vulkaniseeritud materjaliga, tagades tugeva ja vastupidava paranduse.

Paljud kliendid küsivad, kui kaua võib paigatud rehviga sõita. See sõltub suuresti vigastuse tüübist ja parandusmeetodist. Kui on parandatud vigastus, mis ei kahjusta rehvi (sisestruktuur terve, augu läbimõõt on piisavalt väike, vigastus asub parandatavas kohas) ja parandaja on ekspert (nt VAK Service rehvitehnik) ning järgib rehvi tootja soovitusi, siis peab paigatud rehv ilmselt sama kaua vastu nagu sama rehv oleks ilma vigastuseta vastu pidanud. Kui aga on vähegi kahtlusi paranduse kvaliteedi või rehvi eluea osas, siis tule kohale ja lase meie spetsialistidel rehvi hinnata.

Tühja rehviga sõitmine võib olla väga ohtlik ja see põhjustab sõidukile kahjustusi. Kui rehv on täiesti tühi, siis saab velg kannatada juba väga väikese vahemaa järel ning rehv deformeerub selliselt, et see muutub kasutuskõlbmatuks. Soovitame tungivalt mitte sõita tühja rehviga. Pakume nii rehvi remonti kui ka vajadusel on võimalik Tallinna lähistel kutsuda puksiiri, mis aitab transpordiga VAK Service remonditöökotta.

Mõnikord võib rehvi vigastus olla nii ulatuslik, et selle parandamine ei ole enam ohutu või efektiivne. Rehvi ei saa remontida kui:

  • Rehvi sisestruktuur on viga saanud
  • Vigastus asub rehvi ääres
  • Rehvil on suured rebendid või lõhed

Kui rehv on saanud ulatusliku või kriitilise vigastuse, mis mõjutab selle struktuuri või ohutust, ei ole seda võimalik ohutult parandada. Sellistel juhtudel on peaks asendama katkise rehvi uue ja ohutu rehviga. Professionaalne rehvitehnik VAK Service-st aitab anda täpsemat hinnangu rehvi seisukorra osas.

Jah, VAK Service teostame rehvitöid ka väljaspool töökoda. Rehvitehniku väljakutse hind algab 30 eurost ja ta teostab vajalikke rehvitöid mugavalt ja kiiresti sinu asukohas. 

Rataste tasakaalustamine oluline osa rehviteenindusest, mis aitab tagada sõiduki ohutuse, mugavuse ja minimaalse kulumise:

  • Vibratsiooni vähendamine: kehvasti tasakaalus rattad tekitavad vibratsiooni, eriti suurematel kiirustel.
  • Ohutus: Tasakaalustamata rehvid võivad põhjustada sõiduki kehvemat juhitavust, eriti kurvides või pidurdamisel. 
  • Rehvide ühtlane kulumine: Tasakaalustatud rattad kuluvad ühtlasemalt, pikendades seeläbi rehvide eluiga ja tagades parema pidamise.

Tasakaalustamist teostatakse spetsiaalsete seadmetega. Auto liigutatakse tasakaalustamiseks mõeldud raamile ning kõik auto rattad mõõdetakse sensoritega. See info võrreldakse arvutis  ettenähtud tehniliste näitajatega ja vajadusel läbi viia korrektuurid, näiteks muutes ratta ja rehvi nurka.

Soovitatav on teha tasakaalustamine iga kord, kui rehve vahetatakse või kui tunned sõitmisel vibratsiooni või kehvemat juhitavust.

Rehvitööde hinnakiri Tallinnas

  • Rehvivahetuse hinnad sõltuvad ratta läbimõõdust, 4. rehvi täisvahetuse hind on Tallinna töökodades üldiselt vahemikus 50-90€. 
  • Rataste tasakaalustamine, rataste vahetamine (rehv on veljel) ja rõhukontroll maksab tüüpiliselt 20-25% vähem kui rehvi täisvahetus. 
  • Rehviparanduseks seene või nööriga vajaminevad materjalid on üldiselt väga soodsad (ca 10€), kuid lisandub tööraha, seega varieerub kogumaksumus sõltuvalt valitud töökojast
Rehviparandus
rehvi parandamine
rehvide remont
Sõiduauto13”-14”15”-16”17”-18”19”-20”21”-…
4 rehvi täisvahetus 40€50€55-60€65-75€80€
4 ratta tasakaalustamine+ rataste vahetus+ rõhu kontroll  30€35€40€45€50€
1 rehvi täisvahetus 14€16€18€22€24€
Tasakaalustamine 5€6€7€8€8€
Keskavata 1 velje tasakaalustamise lisatasu 10€ 10€10€10€10€
Montaaž4€5€6€7€8€
Ratta vahetus7€8€8€9€10€
1. RunOnFlat rehvi täisvahetus14€16€18€2124
Linnamaastur/ Maastur /

 

Mahtuniversaal / Kaubik / SUV rehvid

14”15”-16”17”-18”19”-20”21”-…
4. rehvi täisvahetus 45€55€60-65€70-80€90€
4.ratta tasakaalustamine+ rataste vahetus+ rõhu kontroll 35€40€45€50€55€
1. rehvi täisvahetus 15€17€19€23€25€
Tasakaalustamine 6€7€8€9€9€
Montaaž5€6€7€8€9€
Ratta vahetus8€9€9€10€12€
1. RunOnFlat rehvi täisvahetus15€17€19€22€25€
Lisateenused
Velje puhastus/tihendaja lisamine3€    
Veljekott (kile) (tk)1€    
Rehvi utiliseerimine (tk)2€    
Seen (lisandub tööraha) (tk)7€    
Rehvi remont nööriga (tk)6€    
Rehvi paik/lapp (lisandub TR) (tk)8€    
Küljeaugu vulkaniseerimine (tk)30€    
Ventiil koos paigaldusega (tk)3€    
Velje sirgendamine (tk)al. 30€    
Velgede pesu (1tk)5€    
Rehvihotell rehvid/rattad25/30€    
Rehvitehniku väljakutseal. 25€    

VAK Service võib teha hinnakirjas muudatusi ilma sellest eelnevalt teavitamata.

Kohale mitteilmumisel tuleb tasuda 50% broneeritud teenuse hinnast.
Kohapeal olemas ka kaardimakse võimalus.
Hinnad sisaldavad käibemaksu 20%

BRONEERI AEG VÕI UURI LISA!

Üldtelefon:      +372 67 44 555
Mobiiltelefon: +372 51 67 288
E-post: info@vakservice.ee

Helista meile!