3D SILDADE REGULEERIMINE


Sillastend ja reguleerimine on teenus, mis tagab auto korras sõiduomadused ning aitab rehvidel kauem vastu pidada. Regulaarne sildade reguleerimine pikendab rehvide eluiga ja vähendab liigset kütuse kulu!
Kindlasti tuleb sillad paika reguleerida, kui auto veermikus on vahetatud detaile.

VAK Service kasutab sildade reguleerimiseks uue põlvkonna 3D sillastendi HOFFMANN Geoliner 790_Pro42_AC400. Töö toimub 5,5 m pikkusel 4-Post platvormtõstukil BLIZ ROTARY Lift SM 65-55 tõstevõimsusega 6500kg mis võimaldab ka suurte, täispikkade ja kõrgete Mercedes-Benz Sprinter ja Volkswagen Crafter kaubikute teenindamist.
Mercede-Benz sõidukite rattanurkade kaldenurkade mõõtmiseks kasutame lisana "Romess" inklinomeetrit.
Hoffmann sillastendi rattareflekitorid kinnituvad (ülikergete) magneesiumist AC400 kolmepunkti kiir- rattaklambritega rehvide külge, seega jääb ära velgede vigastamise võimalus.

Nende märkide põhjal tead, et Sinu auto vajab seadenurkade kontrolli ja reguleerimist:

1. Rehvid on kulunud ebaühtlaselt
2. Auto kaldub kõrvale sõidutrajektoorilt
3. Kurvidest välja sõites tuleb rool tagasi raskelt "null" asendisse
4. Rool on keerates "tundlik"
5. Otse sõites on rool viltu
6. Auto otsib teed
7. Auto kipub libedaga kergesti külglibisemisse minema.
8. Normaalsest suurem veeremüra.

NB! Reguleerimata sildade ja ebaühtlaselt kulunud rehvidega auto kasutab teekonna läbimiseks rohkem energiat ja jõudu ehk kütusekulu on suurem!

Reguleeritud sild:

1. Vähendab kütusekulu
2. Pikendab rehvide eluiga
3. Parandab auto juhitavust

Soovitatav on sildade reguleerimist teha peale igat rehvivahetust või vähemalt korra aastas, see aitab vältida rehvide ebaühtlast kulumist ning säästa raha pidevalt uute rehvide ostmise arvelt.

Auto sillastend on protseduur mis vajab spetsiaalseid seadmeid, tuvastamaks rataste asümmeetria põhjuse ja ulatuse. Tavaliselt on eelpool kirjeldatud vead tingitud löökaugu läbimisest, kulunud veermiku ja rooliosadedest, või purunemisest. 

Soovitame enne sildade reguleerimist teostada veermiku kontroll, sest kulunud liigendite tõttu muutuvad rataste asendid ja silla seadistus läheb paigast!

Sinu auto pikaealisus sõltub sellest, kui kiiresti tekkinud probleemid lahendatud saavad. Kohe kui märkad oma auto juures midagi tavapärasest erinevat, too oma auto VAK Service esindusse, kus meie spetsialistid vea tuvastavad ja parandavad.

Broneeri aeg sildade reguleerimiseks VAK Service kodulehel oleva broneerimiskalendri abil, või helistades meie üldtelefonile!

 


üldtelefon:      +372 6 744 555
mobiiltelefon: +372 51 67 288
E-post: info@vakservice.ee

Helista meile!

BRONEERI AEG MEIE KALENDRIS!