Sobivate mõõtudega velgede kasutamisel on auto juhitavus parem ja stabiilsem ning tänu ühtlasemale kulumisele on võimalik suurendada rehvide eluiga. Heas korras veljed koos sobivate rehvidega aitavad parandada ka auto välisilmet.

Teostame oma remonditöökojas velgede sirgestusi ning keevitustöid (pragu veljes või tükk väljas). Samuti on võimalik eemaldada treimise abil kriimustusi.

Too oma veljed parandusse

Velgede KKK

Velgi kahjustavaid tingimusi pole võimalik täielikult vältida. Löökaugud, äärekivid, talvistes tingimustes sool, keemilised puhastusvahendid jm – need sagedasti esinevad tingimused mõjutavad velgede seisukorda. 

Kui auto veljed saavad kahjustada, siis on võimalik neid remontida või asendada uutega. Sobivaim lahendus sõltub konkreetsest olukorrast ning mitmest asjaolust:

 • Kui ulatuslik on velje kahjustus ja kas selle parandus on võimalik ja mõistlik?
 • Kui vanad on veljed ja kas neid on eelnevalt parandatud?
 • Kui levinud need on ja kui kallid võivad uuena olla?

Olemasolevate velgede remont on võimaluse korral kahtlemata hea valik nii sõidukile, eelarvele ja keskkonnale mõeldes. Sageli on velgede remont soodsam kui uute velgede ostmine. Lisaks on võimalik parandustööde abil säästa keskkonda.

Paljudel juhtudel on velgede parandus võimalik. Mõned võimalikud olukorrad:

 • Velje ääre vigastuse korral on võimalik velg sirgendada ja taastada õige kuju.
 • Velje serva vigastust on võimalik treimise abil taastada ja seejärel viimistleda.
 • Velje kriimustusi ja värvikulumist on võimalik taastada ja viimistleda. Sügavamate kahjustuste või mõrade korral võib abi olla keevitamisest ja viimistlusest.
 • Velje korrosiooni korral eemaldatakse rooste ja viimistletakse pind.

Et tagada ohutus ja auto hea töökord, soovitame regulaarselt jälgida velgede seisukorda, neid puhastada ning kahjustuste ilmnemisel konsulteerida velgede paranduse võimaluste osas.

Velgede puhul on mitu parameetrit, mille järgi saab velgede sobivust autole hinnata:

 • Poldiaukude arv ja nende kaugused ehk ringi diameeter (seda tähistatakse tavaliselt kujul 4×100, lühendiga PCD või BCD)
 • Velje nihe auto suunas (tähistatakse lühendiga ET või väljendiga offset) – õige offset tagab, et ratas asetseb õigesti auto rattakoopas
 • Velje keskava mõõt ehk velje tsentreerimisava läbimõõt (lühend DIA või CB)

Internetist on võimalik leida ka velje sobivuse kalkulaator, näiteks Wheel-size veebilehel või Offset veebilehel, kuhu saab automargi jm andmete sisestades vajaliku info. Abi võib olla ka auto velgede sobivustabelist.

Sobivate velgede leidmisel on veel olulisi aspekte, millele tasuks enne ostu tähelepanu pöörata, näiteks materjal ja viimistlus. Materjali poolest on kõige levinumad alumiiniumveljed ja plekkveljed.

 • Alumiiniumveljed on valmistatud alumiiniumisulamist, mistõttu on need kergemad ja roostele vastupidavamad. Kergem kaal parandab sõidu jõudlust ja kütusesäästlikkust. Alumiiniumvelgede puhul on rohkem disaini- ja viimistlusvõimalusi. 
 • Plekkveljed on raskemad ja vastupidavamad mehaanilistele kahjustustele. Plekkveljed on tavaliselt lihtsa ja praktilise välimusega ning neil on vähem disainivõimalusi. 

Seega sageli eelistatakse suveperioodil meelepärase disainiga alumiiniumvelgi. Talveperioodil eelistatakse aga kasutada raskemaid plekkvelgi, sest need võivad olla parema kandevõimega ja vastupidavusega mehaanilistele kahjustustele.

Velgede viimistlus mõjutab auto välisilmet. Viimistluse valik sõltub auto välimusest ja isiklikust eelistusest. Levinumad viimistlusvariandid on:

 • Värvitud ja lakitud veljed
 • Kroomitud veljed
 • Mati pinnaga veljed
 • Poleeritud pinnaga veljed

Oluline on arvestada sellega, et erinevad viimistlused võivad vajada erinevat hooldust.

Velgede paranduse hinnakiri

Velgede paranduse ja remondiga seonduvate päringutega, eelkõige velgede sirgendamine, treimine ning keevitustööd, võite kirjutada või helistada, et saaksime anda esialgse hinnangu parandustööde võimalikkuse ja hinnakirja kohta.

VAK Service asub Tallinnas, Nõmmel (Tähetorni 21g) ning lisaks velgede parandustöödele pakume teisigi sõidukite hooldus- ja remonttööde teenused ning müüme varuosasid ja hoiustame rehve.

Velgede remont
broneeri rehvivahetus onlines või helista
BRONEERI AEG VÕI UURI LISA!
  Üldtelefon:      +372 67 44 555
  Mobiiltelefon: +372 51 67 288
  E-post: info@vakservice.ee

  Helista meile!